Бук Бокс, Бриџит Џоунс
 • Бук Бокс, Бриџит Џоунс
 • Бук Бокс, Бриџит Џоунс
 • Бук Бокс, Бриџит Џоунс
 • Бук Бокс, Бриџит Џоунс
 • Бук Бокс, Бриџит Џоунс
 • Бук Бокс, Бриџит Џоунс
 • Бук Бокс, Бриџит Џоунс
 • Бук Бокс, Бриџит Џоунс
 • Бук Бокс, Бриџит Џоунс

Бук Бокс, Бриџит Џоунс

1.450 MKD
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
* Текст за честитка:
* Датум и време на испорака:

Овој Бук Бокс е колекција од три бестселер книги од серијалот Бриџит Џоунс: Дневникот на Бриџит Џоунс, Бриџит Џоунс: На работ на разумот и Бриџит Џоунс: Луда по него.

Бриџит Џоунс е британски лик - икона, создаден од Хелен Филдинг, која има продадено 15 милиони копии во целиот свет и има инспирирано три блокбастер филмови.

Извонреден подарок за жени со енергична, духовита, модерна и остроумна природа.

„Фантастичниот успех на Бриџит Џонс не е само резултат на брилијантната духовитост на авторката
 и нејзината способност да ги прибележи комичните моменти во сите појави во современото општество туку и на тоа што таа успева да покаже што значи да се биде – ах, леле – жена... Филдинг своите опсервации вешто ги зачинува со хумор, ставајќи ги на хартија сите оние мисли што и нам ни паѓаат на памет, но досега не сме изговориле на глас.“
- Сали Емерсон, Daily Mail.

Картичката за честитање со овој подарок сет е „Време за кафе“, платно, 2014 на Жанета Гелевска Велјаноска-Жани.

* Испораката на адреса во Скопје е 150МКД а во Македонија 250МКД.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: book, gift, Bridget Jones

Добредојдовте во WOW Box

Добредојдовте во нашата работилница за подароци. Во WOW Box посветуваме специјално внимание вашиот подарок да пренесе топла порака и да направи нејзиниот примател да се чувствува посебно. Среќата е најважното богатство на нашата листа на вредности. Со нашите внимателно селектирани сетови подароци би сакале да ви помогнеме да направите некого среќен.

прочитајте повеќе

Контакт

 • +389 70235550
 • shop@wowbox.mk

Facebook

WOW Box © 2019. UKION SHOPS