Марс Бомб Бокс
  • Марс Бомб Бокс
  • Марс Бомб Бокс
  • Марс Бомб Бокс
  • Марс Бомб Бокс

Марс Бомб Бокс

6.099 MKD
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
* Текст за честитка:
* Датум и време на испорака:

Бомбастичен подарок за него: новиот парфем за мажи на Viktor&Rolf - SpiceBomb 50ml, две Bath Bombs - тврди купки од Ла Сој и 2 Partagas serie D N4 tubos пури.

Spicebomb го опишуваат како намерно моќен, претерано сензуален, и дефинитивно смел. Неговото шише, преработена моделирана граната за парфем направен од експлозивни мириси, обвиткана со црна лента која не може да ја издржи јачината на мирисите. Експлозивен судир меѓу двете основи со детонаторски тонови: првата, експлозивна со свежи ноти, а втората, заводлива, е комбинација на средните ноти на блескавите зачини со целосно машка комбинација на кожа и цигари, како и брутална сила на ветивер. Нотите се: бергамот, грејпфрут, лист од цимет, розев пипер, лавандин, чили, шафран, елеми, ветивер, балзам од ела, тутунови мириси, и мириси од бела кожа. Стилот на парфемот е: експлозивен, примамлив и заводлив. Погледнете ја овде рекламата за SpiceBomb со моделот Sean O'Pry.

Рачно направените тврди форми на купки од пенлива база и хидратантни масла кои се топат во топлата вода ја омекнуваат и хидратираат кожата. За разлика од останатите Bath Bombs кои само пенат и мирисаат добро, купките на Ла Сој се направени од најдобрите природни состојки и содржат благо бадемово масло за вистински ефект на хидратација, сода бикарбона која со векови се користи за чистење и омекнување на кожата, Епсом соли со благопријатно дејство за уморна кожа и воспалени мускули, како и комбинација на чисти есенцијални и прекрасни парфимирани масла од портокал и папаја.

Двете Partagas serie D N4 пури се третата „бомбастична“ содржина на овој сет. Брендот Partagas се истакнува со своите уникатни арома и карактер, неговите високи стандарди за квалитет во секој процес и имиџот на брендот.

Картичката за честитање со овој подарок сет е „Љубов I“, 40цм х 40цм, акрил на платно, 2016 на Жанета Гелевска Велјаноска – Жани.

* Испораката на адреса во Скопје е 150МКД а во Македонија 250МКД.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: gift, man, perfume, SpiceBomb, bath bomb

Добредојдовте во WOW Box

Добредојдовте во нашата работилница за подароци. Во WOW Box посветуваме специјално внимание вашиот подарок да пренесе топла порака и да направи нејзиниот примател да се чувствува посебно. Среќата е најважното богатство на нашата листа на вредности. Со нашите внимателно селектирани сетови подароци би сакале да ви помогнеме да направите некого среќен.

прочитајте повеќе

Контакт

  • +389 70235550
  • shop@wowbox.mk

Facebook

WOW Box © 2019. UKION SHOPS