Моби Дик Бокс
  • Моби Дик Бокс
  • Моби Дик Бокс
  • Моби Дик Бокс
  • Моби Дик Бокс
  • Моби Дик Бокс
  • Моби Дик Бокс
  • Моби Дик Бокс

Моби Дик Бокс

2.400 MKD
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
* Текст за честитка:
* Датум и време на испорака:

Кул подарок за љубители на литературата и естетиката.

Сет инспириран од ремек-делото на Херман Мелвил, едно од најзначајните имагинативни дела во историјата на литературата. Моби Дик е книга на која се навраќате одново и одново за да пронајдете нови вредности и уживања, богатство на изрази, дејствија и необична мудрост. Првите британски критики на „Китот“ (Британскиот наслов) биле воглавно со описите „феноменално литературно дело, филозофско, метафизичко, со поетична романтичност“.

Моби-Дик Бокс ги содржи: книгата Моби-Дик од колекцијата Collins Clasics, Публикум Арт нотес, маица и порцеланска шоља со мотив Моби-Дик, како и 100гр. чај Ангелски бакнеж.

Публикум Арт нотесот, маицата и шољата се дизајнирани да бидат различни и храбри, да содржат изјава. Љубителите на книги може да го почнат својот ден пиејќи го омилениот пијалок со мала литературна инспирација од познатите поговорки отпечатени на шољите и нотесите со смарт дизајн и стилски илустрации. Шољата има капацитет 300мл, не содржи олово и е безбедна за миење во машина за садови. Публикум Арт маицата е висококвалитетно изработена од 100% чешлан памук и печатена со еколошки бои кои не содржат PVC и се со долготраен печат.

Ангелски бакнеж е рајски чај. Лесен микс на ананас, јагода и високо-квалитетни зелени чаеви кој дава фантастичен, цветна комбинација која е уникатна во својот изглед.

Картичката за честитање со овој подарок сет е „Сина Месечина“, платно, 2007 на Жанета Гелевска Велјаноска – Жани.

* Испораката на адреса во Скопје е 150МКД а во Македонија 250МКД.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: Moby-Dick, book, gift, literature

Добредојдовте во WOW Box

Добредојдовте во нашата работилница за подароци. Во WOW Box посветуваме специјално внимание вашиот подарок да пренесе топла порака и да направи нејзиниот примател да се чувствува посебно. Среќата е најважното богатство на нашата листа на вредности. Со нашите внимателно селектирани сетови подароци би сакале да ви помогнеме да направите некого среќен.

прочитајте повеќе

Контакт

  • +389 70235550
  • shop@wowbox.mk

Facebook

WOW Box © 2019. UKION SHOPS