Шекспир Бокс
 • Шекспир Бокс
 • Шекспир Бокс
 • Шекспир Бокс
 • Шекспир Бокс
 • Шекспир Бокс
 • Шекспир Бокс
 • Шекспир Бокс
 • Шекспир Бокс
 • Шекспир Бокс

Шекспир Бокс

3.500 MKD
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
* Текст за честитка:
* Датум и време на испорака:

Шекспир Бокс е фасцинантен избор за подарок на љубител на литература. Содржи тематски одбрани нотес, шоља и маица, а најголема радост на љубителите ќе им биде The Shakespeare Book.

The Shakespeare Book, ексклузивно издание напишано на едноставен Англиски јазик со богатство информации за неговиот опус „Комедија на Грешки“, „Хамлет“, „Отело“, „Кралот Лир„ и „Магбет“.The Shakespeare Book ги оживува делата на Вилијам Шекспир со колорните фотографии, слики, идејни концепти, временски рамки, и цитати кои ќе ви помогнат да го разберете контекстот на Шекспировите драми и поеми. Во книгата секое дело вклучува краток водич во хронологијата на дејствието, така што можете да се вратите на „прав пат“ доколку се „изгубите“ во јазикот користен во Шекспировите дела. Описот на карактери дава корисен увид за нередовните читатели а е вредно градиво за посетителите на драми и студенти кои пишуваат есеи за Шекспир.

Публикум Арт нотесот, маицата и шољата се дизајнирани да бидат различни и храбри, да содржат изјава. Љубителите на книги може да го почнат својот ден пиејќи го омилениот пијалок со мала литературна инспирација од познатите поговорки отпечатени на шољите и нотесите со смарт дизајн и стилски илустрации. Шољата има капацитет 300мл, не содржи олово и е безбедна за миење во машина за садови. Публикум Арт маицата е висококвалитетно изработена од 100% чешлан памук и печатена со еколошки бои кои не содржат PVC и се со долготраен печат.

Шекспир е постојано интересна инспирација за подарок.

Картичката за честитање со овој подарок сет е „Сина Месечина“, платно, 2007 на Жанета Гелевска Велјаноска – Жани.

* Испораката на адреса во Скопје е 150МКД а во Македонија 250МКД.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: Shakespeare, book, gift, literature

Добредојдовте во WOW Box

Добредојдовте во нашата работилница за подароци. Во WOW Box посветуваме специјално внимание вашиот подарок да пренесе топла порака и да направи нејзиниот примател да се чувствува посебно. Среќата е најважното богатство на нашата листа на вредности. Со нашите внимателно селектирани сетови подароци би сакале да ви помогнеме да направите некого среќен.

прочитајте повеќе

Контакт

 • +389 70235550
 • shop@wowbox.mk

Facebook

WOW Box © 2019. UKION SHOPS