Стори Бокс, Ханс К. Андерсен
  • Стори Бокс, Ханс К. Андерсен
  • Стори Бокс, Ханс К. Андерсен
  • Стори Бокс, Ханс К. Андерсен
  • Стори Бокс, Ханс К. Андерсен
  • Стори Бокс, Ханс К. Андерсен
  • Стори Бокс, Ханс К. Андерсен

Стори Бокс, Ханс К. Андерсен

3.000 MKD
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
* Текст за честитка:
* Датум и време на испорака:

Сет од прекрасно подарок издание на The Fairy Tales and Stories of Hans Christian Andersen, дополнето со "Грдото пајче" шоља и нотес.

The Fairy Tales and Stories of Hans Christian Andersen се состои од 44 приказни и сказни, вклучувајќи ги и "Царевото ново руво", "Снежната кралицата", "Грдото пајче", "Палешка" и "Малата сирена". Изданието е разубавено со над сто оригинални илустрации од Ханс Тегнер и е збирка на незаменливи класици за секој дом. Во целосна и нескратена верзија, ова елегантно дизајнирано издание во тврд повез, располага со футрола и лента маркер, како и сеопфатен вовед обезбедувајќи му на читателот информации за животот и делото на авторот.

Публикум Арт нотесот и шољата се дизајнирани да бидат различни и храбри, да содржат изјава. Љубителите на книги може да го почнат својот ден пиејќи го омилениот пијалок со мала литературна инспирација од познатите поговорки отпечатени на шољите и нотесите со смарт дизајн и стилски илустрации. Шољата има капацитет 300мл, не содржи олово и е безбедна за миење во машина за садови.

Тортиците на Краш ќе бидат слатка радост за вашето мало читателче.

Картичката за честитање со овој подарок сет е „Игра“, платно, 2016 на Жанета Гелевска Велјаноска – Жани.

* Испораката на адреса во Скопје е 150МКД а во Македонија 250МКД.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Добредојдовте во WOW Box

Добредојдовте во нашата работилница за подароци. Во WOW Box посветуваме специјално внимание вашиот подарок да пренесе топла порака и да направи нејзиниот примател да се чувствува посебно. Среќата е најважното богатство на нашата листа на вредности. Со нашите внимателно селектирани сетови подароци би сакале да ви помогнеме да направите некого среќен.

прочитајте повеќе

Контакт

  • +389 70235550
  • shop@wowbox.mk

Facebook

WOW Box © 2019. UKION SHOPS