Star Wars, Кутија за големи
  • Star Wars, Кутија за големи
  • Star Wars, Кутија за големи
  • Star Wars, Кутија за големи
  • Star Wars, Кутија за големи
  • Star Wars, Кутија за големи
  • Star Wars, Кутија за големи
  • Star Wars, Кутија за големи

Star Wars, Кутија за големи

2.700 MKD
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
* Текст за честитка:
* Star Wars Scanimation Book:
* Датум и време на испорака:

Star Wars Kids Box е супер кул и атрактивен подарок за секој фан на "Војна на ѕвездите". Ова ќе биде долго-почитуван подарок и неговиот сопственик/чка се гордее со своето богатство. Star Wars, Кутијата за големи се состои од книгата Апсолутно се што треба да знаете и алуминиуско шише за вода со Star Wars тема. Сетот може да се дополни со книгата the Scanimation Book.

Апсолутно Сè што треба да знаете е преполнa со чудни и прекрасни тривијални, чудни но вистински факти и фасцинантни "Дали знаете?" Во 2016 била номинирана за Nickelodeon Kids'Choice за омилена книга! Star Wars®: Апсолутно сè што треба да знаете го истражува светот на Војна на ѕвездите преку живописни листи, интересни факти и прашања и одговори со богати инфографски илустрации. Без оглед дали тоа е дијаграм за тоа кој е најстариот џедај, листа на сите сопственици на Милениумскиот сокол, или дијаграм што ги покажува сите џедаи кои Јода ги има обучено, овој водич ќе ги возбуди читателите од сите возрасти и ќе ги обезбеди фактите што никогаш не сме ги знаеле за Star Wars галаксијата. Книгата се фокусира на ликовите, суштествата, локациите и бродовите на Војна на ѕвездите, но попатно, таа опфаќа практично сè помеѓу. Истражува длабоко во нејасни факти и тривијалности на Војна на ѕвездите, сите прикажани во џунгла-салата со забавен и често хумористичен изразен стил, фотографии, дијаграми, неотркиени „бисери“, велигденски јајца и необичности.

Scanimationbook е првата книга на Војна на ѕвездите која всушност се движи, оживувајќи ги најнезаборавнте сцени од епот: Оби-Ван се бори Дарт Мал, Милениумскиот сокол се оддалечува од експлозијата на Ѕвездата на Смртта, Лука вози галопирајќи го Таунтаун, Јода го врти својот зелен ласерски меч, Боба Фет експлодира, нагоре и далеку! И, се разбира, најзабележливата сцена од сите: црвениот и синиот ласерски меч на Лук и Дарт Вејдер се борат против крајната битка помеѓу доброто и злото.

Алуминиуско шише за вода Star Wars има капацитет 0,6л.

Картичката за честитање со овој подарок сет е „Игра“, платно, 2016 на Жанета Гелевска Велјаноска – Жани.

* Испораката на адреса во Скопје е 150МКД а во Македонија 250МКД.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Добредојдовте во WOW Box

Добредојдовте во нашата работилница за подароци. Во WOW Box посветуваме специјално внимание вашиот подарок да пренесе топла порака и да направи нејзиниот примател да се чувствува посебно. Среќата е најважното богатство на нашата листа на вредности. Со нашите внимателно селектирани сетови подароци би сакале да ви помогнеме да направите некого среќен.

прочитајте повеќе

Контакт

  • +389 70235550
  • shop@wowbox.mk

Facebook

WOW Box © 2019. UKION SHOPS